Instruktorzy

Jan Bzdawka – wokal/aktorstwo, założyciel Ogniska Musicalowego

Szef agencji artystycznej Art-Fire. Drugi reżyser w widowisku telewizyjnym „Kolęda nocka – 30 lat później” w ramach obchodów rocznicy wybuchu stanu wojennego w Polsce w 2011 roku. Jego recital „Świat według Bzdawki” zainicjował działalność Sceny Kameralnej w TM ROMA (obecnie Nova Scena). Ważniejsze role: Józef w musicalu „Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze” (Teatr Powszechny w Radomiu), Nick Piazza i Schlomo w „Fame” (Teatr Komedia), Bertold Brecht w spektaklu „Biedny B.B.” (Teatr Syrena). Występował w Teatrze Studio Buffo w spektaklach: „Wieczór Włoski”, „Panna Tutli Putli”, „Ukochany kraj”. Dwukrotny laureat Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Nagrał album „Na ekranie życia”. Otrzymał nagrodę aktorską za rolę w spektaklu „Młodzi, którzy kochają” na festiwalu Teatrów Ogródkowych. Zagrał główne role w filmach Macieja Dejczera „To musisz być ty” i Krzysztofa Langa „Klątwa skarbu Inków”, wystąpił u Laurence’a Walsha w filmie „Cold Kenya”. Pracował u boku Agnieszki Holland w Teatrze Telewizji w spektaklu „Dybuk”, a także w serialach: „Samo życie”, „Kryminalni”, „Na Wspólnej”, „13 posterunek”, „Miasteczko”, „Klan”. Grał w teledyskach Chłopców z Placu Broni „Kocham cię” i „Dwie morgi słońca”. Tworzy choreografię do teledysków i reklam. Spełnia swoje marzenia podróżując po świecie.

TM ROMA – ważniejsze role:
„Piloci” Prezes, „Mamma Mia” Harry, „Deszczowa piosenka” Cosmo Brown, „Les Misérables” Enjorlas, „Taniec wampirów” Chagal, „Miss Saigon” Thuy, „Grease” Doody, „Crazy For You” Bobby Child.

Krzysztof Jaszczak – wokal

Ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi na wydziale instrumentalnym oraz sekcji dyrygenckiej przy wydziale Wychowania Muzycznego. W latach 1995-2007 był kierownikiem muzycznym w Teatrze Powszechnym w Łodzi. Współpracował z wieloma artystami między innymi z Elżbietą Adamiak,  Andrzejem Poniedzielskim,  Arturem Andrusem, Danutą Błażejczyk, Robertem Janowskim i jeszcze wieloma innymi. Także ze znanym czeskim bardem Jaromirem Nohavicą. W latach 1998 – 2012 był asystentem kierownika muzycznego oraz muzykiem orkiestrowym w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. Obecnie zajmuje się kompozycją muzyki teatralnej dla wielu teatrów polskich oraz koncertuje tu i tam.

Małgorzata Regent – dykcja/aktorstwo

Absolwentka Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie, kierunek: Logopedia. W spektaklu dyplomowym „Niech no tylko zakwitną jabłonie” zagrała Kokotę Mimi. W latach 2004-10 związana z Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie można ją było oglądać m.in. w roli Beatrycze w musicalu „Francesco” (reż. W. Kościelniak), Sereny Catz i Carmen w „Fame” (reż. J. Staniek) i więźniarki June w „Chicago” (reż. M. Korwin). Grała także w spektaklach: „Footloose”, „Kiss me Kate”, „My Fair Lady”, „Spamalot”, „Skrzypek na dachu”, „Piękna i Bestia”, „Dracula”. Brała udział w zagranicznych trasach spektaklu „Kiss me Kate” oraz „Chess”. Zagrała w przedstawieniu „Zorba” (reż. J. Szurmiej) na Scenie Letniej Teatru Miejskiego im. W. Gombrowicza w Gdyni. Występowała w serialach i programach telewizyjnych m.in. „Na Wspólnej”, „Klan”, „Sąsiedzi”, „Dla ciebie i ognia”. W 2010 r. debiutowała jako lektorka nagrywając szereg audiobooków.

Od 2010 roku związana z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie, występowała w musicalach: „Les Misérables”, „Aladyn Jr”, „Najlepsze z ROMY”,  „Deszczowa piosenka” (Zelda Zanders). Aktualnie zobaczyć można ją w roli Ali w musicalu „Mamma Mia”.  W 2014 roku na Novej Scenie TM ROMA zainicjowała koncerty kolęd i pastorałek „Świąteczny cud”.

Sara Gorbaczyńska-Pawłuszko – taniec

Moje osiągnięcia taneczne, zawodowe rozpoczęły się wraz z ukończeniem Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie i otrzymaniem tytułu zawodowego tancerza w 2012 roku. Na równi z nauką w Szkole Baletowej, brałam udział w Mistrzostwach Tanecznych Krajowych jak i za granicą w zespole Jazz One Pawła Michno, zdobywając  m.in.: złote medale w kategoriach – jazz formacja, jazz mini formacja, jazz duet. Pracowałam w Polskim Teatrze Tańca Ewy Wycichowskiej w Poznaniu (2012-2013),  Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku (2013) oraz w Teatrze Rozrywki w Chorzowie (2013-2016). Aktualnie jestem tancerzem oraz Inspektorem Baletu w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej. Mam certyfikat z  warsztatów Jose Limona w Warszawie przygotowane i przeprowadzone przez Ann Vachon (dyrektor Limon Institute z Nowego Jorku) oraz Jannet Pilla (tancerkę i nauczyciela tańca z Filadelfii) (2009). Swoje umiejętności pedagogiczne rozwijam od 2014 roku na Uniwersytecie  Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale „Taniec” – specjalność Pedagogika Baletowa. Dzięki temu posiadam rozszerzoną wiedzę na temat rożnych technik tanecznych (Taniec Współczesny, Jazz, Broadway, Contemporary, Taniec Klasyczny, Taniec Ludowy, Taniec Charakterystyczny, Taniec Historyczny) oraz technik wspomagających np. Joga, Pilates.

Agata Łubieńska – taniec

Naukę tańca rozpoczęła w warszawskim klubie tańca towarzyskiego Corte. W późniejszym okresie swoje zainteresowania skierowała w kierunku tańca jazzowego i broadway jazzu podejmując współpracę z różnymi warszawskimi teatrami tańca. Uczestniczyła w wielu warsztatach i szkoleniach z najróżniejszych technik prowadzonych przez: Christophera Jeannot, Luciano Di Natale, Joachima Sauttera, Milenę Jurczyk, Mattiew Tseng, Mandy Montanez, Madeleine Waters, Wojciecha Warszawskiego. Od 2008 tancerka i cheerleaderka w grupie Bell Arto Cheerleaders AWF Warszawa z którą przygotowuje oprawę artystyczną największych widowisk sportowych w kraju, oraz bierze udział w produkcjach telewizyjnych takich jak: Sylwester z Polsatem 2011/2012 i 2012/2013 czy koncert „Hit Biało- Czerwonych” w TVP 2. Wystąpiła w reklamach: mBanku, Da Grasso i Coca Coli oraz w teledyskach zespołu Bliss i Michała Milowicza. W 2012 roku ukończyła dwu letnie studium Tańca Jazzowego uzyskując dyplom instruktorski. W 2013 roku zdobyła również tytuł inżyniera z zakresu Technologii Żywności i Żywienia Człowieka na SGGW. Wraz z ekipą Kris Crew pod dowództwem Krzysztofa Adamskiego tańczy w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” oraz przygotowywała oprawę taneczną festiwalu „Top Trendy”, finału programu „Superstarcie” TVP2, widowiska „Taniec wolności” z okazji 25-lecia wolnej Polski oraz wielu innych. Największym jej priorytetem jest ciągły rozwój, dlatego stale szkoli się z zakresu tańca klasycznego, akrobatyki i tańca jazzowego.

Gabriel Piotrowski – taniec

Urodzony w 1990 roku w Białymstoku. Tancerz i choreograf, aktor. Wywodzi się z białostockiego Fair Play Dance Studio. Finalista III edycji programu „You Can Dance – Po Prostu Tańcz” (2. miejsce). Jako aktor debiutował w 2010 roku, wcielając się w rolę głównego bohatera serialu „Tancerze” (TVP). Pojawił się również w takich serialach, jak „Hotel 52”, „Na dobre i na złe”, „Ja to mam szczęście”, „Wszystko przed nami” oraz „Komisarz Aleks”. Przez lata tańczył z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej, wystąpił również w wielu teledyskach.

Po raz pierwszy na deskach teatru pojawił się w roli tancerza w musicalu „Upiór w operze” (Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku, 2012), a następnie w przedstawieniu „Zemsta nietoperza” (OiFP w Białymstoku, 2016).

Magda Rupińska  – charakteryzacje

Ukończyła Aktywne Studium Plastyczne Technik Teatralno-Filmowych w 2003 roku. Charakteryzatorka teatralna, filmowa i reklamowa oraz wizażystka. Od lat współpracuje z teatrami takimi jak Teatr Muzyczny Roma („Koty”, „Taniec Wampirów”, „Akademia Pana Kleksa”, „Upiór w Operze”, „Najlepsze z Romy”, „Les Miserables”, „Alladyn Jr.”, „Mamma Mia” ), Warszawską Operą Kameralną oraz Teatrem Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. Wykonuje charakteryzację filmową i serialową (Karolcia, Belcanto, serial Kopciuszek, Plebania, TeleDom, Prawnicy). Od 2004 stale współpracuje z koncernem kosmetycznym L’oreal – pokazy makijażu, konsultacje, szkolenia, imprezy tematyczne m.in. Viva Najpiękniejsi. Kreuje makijaże i stylizację na imprezach promocyjnych oraz eventach dla firm: Finlandia, Miller, Wódka Wyborowa, Philip Morris (Marlboro, LM), Volvo, Danzka, Desperados, Bank Zachodni WBK. Prowadzi szkolenia indywidualne i warsztaty dla firm z zakresu: nauki makijażu i doboru kolorów, wizerunku w biznesie. Współpracuje z agencjami reklamowymi M-Promotion, NCF Group, BTW Events, Perfectto. Wielokrotnie malowała na pokazach mody Macieja Zienia, Dawida Wolińskiego, Dyzy, na FashionPhilosophy Fashion Week Poland Łódź 2011-2015, Warsaw Fashion Street 2009-2010. Miała przyjemność być w zespole wizażystów na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2011-2014. Współpracuje z polskimi gwiazdami i zagranicznymi m.in z Faye Dunaway, Danuta Stenka, Małgorzata Walewska, Magda Steczkowska czy Romanem Polańskim. Kreuje makijaże do wielu sesji zdjęciowych z różnymi fotografami, m.in.Ania Powałowska (sesje modowe, katalog odzieży ciążowej marki Torelle), Przemek Bednarczyk (okolicznościowe sesje), Piotr Kosiński (Kalendarz Femme Fatale 2005), Magda Baczyńska (kalendarz dla firmy Keymile 2007), Michał Radwański. Od 2014 roku prowadzi zajęcia z charakteryzacji w Ognisku Musicalowym Jana Bzdawki. Jest ambitna, solidna i twórcza, żadne wyzwanie nie jest jej straszne. Zawsze uśmiechnięta 🙂